Загальні збори Асоціації ОСББ Дарницького району 08 червня 2021 року

Відбулися загальні збори Асоціації ОСББ та ЖБК Дарницького району

08 червня у приміщенні актової зали Дарницької РДА відбулися загальні збори членів Асоціації ОСББ та ЖБК Дарницького району міста Києва. Засідання провів голова правління Асоціації Валерій Нікітченко. У обговоренні важливих питань життєдіяльності ОСББ у Дарницькому районі та у Києві загалом також взяли участь:

– депутат Київради Володимир Слончак;
– начальник Управління житлово-комунального господарства ДЖКІ Віра Радченко;
– заступник голови правління АОСББ міста Києва Юлія Бородіна;
– член правління АОСББ міста Києва Андрій Ткаченко;
– голова правління АОСББ Солом’янського району Валерій Пиндик.

На початку засідання голова правління АОСББ Дарницького району Валерій Нікітченко ознайомив присутніх зі звітом про діяльність Асоціації за останній рік.

«Протягом звітного періоду основним нашим завданням було проведення просвітницької та правозахисної діяльності, водночас ми працювали над реалізацією господарських можливостей асоціації з управління багатоквартирними будинками. Незважаючи на перешкоди, пов’язані з пандемією коронавірусу, маємо вагомі досягнення», – зазначив Валерій Нікітченко.

Серед основних положень звіту варто звернути увагу на наступні:

1. Кількість членів Асоціації було збільшено до 56 ОСББ і ЖБК.

2. З метою покращення інформаційно-комунікаційної підтримки діяльності Асоціації створені веб-сайт, сторінка у фейсбук та група у вайбер.

3. Впроваджено спільний з ЦНАП та РДА Дарницького району проект щодо сприяння розвитку ОСББ щляхом надання консультацій та допомоги у створенні ОСББ, а також реорганізації ОСББ в ЖБК. Консультації проводяться щовівторка з 09:00 до 12:00 у приміщенні Дарницького ЦНАПу за адресою: Київ, вул. Степана Олійника, 21.

4. Загалом було надано близько 40 консультацій з питань діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також технічна допомога у створенні 15 ОСББ.

5. Реалізація конкретних напрямків господарської діяльності Асоціації здійснюється шляхом створення спеціальних проектів. Кожний проект допомагає підвищити якість управління та проживання у багатоквартирних будинках, знизити експлуатаційні чи комунальні витрати.

На сьогодні вже впроваджені та діють такі проекти:

  • Юридична підтримка
  • Технічне обслуговування
  • Благоустрій та озеленення
  • Санітарний захист
  • Обслуговування ліфтів
  • Доставка питної води
  • Консьєрж-сервіс

6. Разом з іншими районними асоціаціями утворили Асоціацію ОСББ та ЖБК міста Києва та увійшли до складу правління. Беремо активну участь у роботі міської асоціації, зокрема:

– влітку провели кампанію на підтримку вимог ОСББ та ЖБК міста Києва щодо збільшення бюджету програми співфінансування енергоефективних заходів «70 на 30»;

– налагодили конструктивні відносини з Київводоканалом, Київтеплоенерго та ДТЕК, регулярно проводимо наради з врегулювання спірних питань та обміну думками;

– сформували робочу групу при Київраді з питань вдосконалення програм співфінансування енергомодернізації та капітальних ремонтів будинків у місті Києві;

– виступили з ініціативою створення револьверного фонду, щоб зменшити фінансове навантаження на ОСББ і ЖБК, які приймають участь у програмах співфінансування, та внесли свої пропозиції;

– провели зустріч із заступником голови КМДА Петром Пантелеєвим, на якій обговорили актуальні проблеми та способи їх вирішення, зокрема, виділення додаткових коштів на програму «70 на 30», спірні питання щодо благоустрою прибудинкових територій, відновлення роботи міської та районних Координаційних рад з питань розвитку ОСББ та ЖБК в місті Києві;

– домовилися про надання знижки для членів Асоціації у мережі торгівельних центрів «ЕПІЦЕНТР» на товари будівельного і господарського призначення.

7. Восени минулого року взяли активну участь у місцевих виборах з метою забезпечення підтримки ОСББ та ЖБК міста серед депутатів Київради. Підписані меморандуми про співпрацю з депутатами, обраними у Дарницькому районі, зокрема:

– Володимир Гончаренко,
– Олександр Гончаренко,
– Олесь Маляревич,
– Микола Конопелько,
– Володимир Слончак.

З ініціативи Асоціації депутатами були подані запити до відповідних департаментів та звернення до мера Віталія Кличка, в тому числі з питань збільшення фінансування програм енергомодернізації та капітальних ремонтів у цьому році та на майбутнє, а також прискорення передачі земельних ділянок під будинками та прибудинкових територій у власність чи постійне користування власникам житла.

8. Проведена робоча зустріч з начальником управління поліції у Дарницькому районі та ГО «Дарницька громадська варта» щодо організації співпраці та взаємодії для підвищення безпеки мешканців будинків, охорони їх спільного майна та попередження правопорушень.

Засідання продовжилося обговоренням проблем, які постали перед ОСББ у цьому році, зокрема, недостатнє фінансування міських програм впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках та капітальних ремонтів, затягування процесу створення револьверного фонду у місті Києві, а також зростання тарифів на комунальні послуги.

На питання щодо програм співфінансування відповідала Віра Радченко, про перебіг переговорного процесу з Київтеплоенерго розповів Андрій Ткаченко, з Київводоканалом – Юлія Бородіна. Про ситуацію з револьверним фондом доповів Валерій Нікітченко.

Не менш важливим питанням порядку денного було обрання представників Асоціації до районної та міської координаційних рад з питань створення, розвитку та забезпечення діяльності ОСББ. Учасники зборів зійшлися на думці, що до координаційної ради, крім чиновників КМДА, необхідно запросити представників монополістів – Київтеплоенерго, Київводоканалу та ДТЕК. І найперше питання, яке повинно бути розглянуто радою, – це можливість зниження комунальних тарифів для співвласників багатоквартирних будинків, які утворили ОСББ. Знижки допоможуть стимулювати збільшення ОСББ у місті Києві і, як наслідок, прискорити модернізацію житлового фонду.

Також на засіданні була підписана угода про співпрацю з Громадською радою Дарницького району, приймали до Асоціації нових членів та нагородили найбільш активних учасників.

Догори